تامین قطعات

تامین قطعات

تامین قطعات در و پنجره های pvc  و upvc

تامین قطعات پنجره های upvc : امروزه پنجره upvc اولین و مناسب ترین گزینه برای جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش هزینه های ساختمان می باشد و با نصب این پنجره ها دیگر نگران ارامش و امنیت محیط کار و  ساختمان خود نخواهید بود.ردر این محتوا سعی داریم به معرفی قطعات پنجره upvc و نقش انها در کیفیت نهایی پنجره تولیدی بپردازیم.

تامین قطعات تشکیل دهنده ی یراق آلات استاندارد upvc برای پنجره upvc

۱- اسپانیولیت
۲- دستگیره ها
۳- لولا
۴- جلو قفلی

۱: اسپانیولیت: این قطعه تولید شده از آلیاژ مرغوب می باشد و از قسمت چرخ دنده نیز تولید می گردد تا در طی زمانی که از آن استفاده می شود دچار فرسودگی نشود.

اگر در هنگام نصب اسپانیولیت بر روی پنجره دوجداره upvc از یراق آلات بی کیفیتی آنگاه می تواند موجب به وجود آمدن مشکلات متعددی گردد که هزینه های اضافی را در پی خواهد داشت که این مشکلات می تواند شامل شکسته شدن دستگیره ها در هنگام نصب پنجره و یا همچنین هرز شدن پیچ دستگیره باشد.

محل قرارگیری پیچ ها بر روی اسپانیولیت اهمیت بسیاری دارد و بهتر است در هر فاصله ی ۳۰ سانتی یک پیچ قرار داده شود، همچنین بهتر است فاصله ی پیچ ها در سمت چرخ دنده ها به هم نزدیک تر باشد تا بر اثر فشار دستگیره، اسپانیولیت از پروفیل جدا نشود.

تامین قطعات

تامین قطعات

بهتر است مقدار روکشی که بر روی اسپانیولیت قرار داده می شود استاندارد بباشد و همچنین تست مقاومت در آب و نمک را به مقدار ۳۰۰ ساعت گذرانده باشد تا درب و پنجره upvc در مناطق نمناک و یا در شرایط جوی مرطوب دچار خوردگی نشود.

۲: دستگیره ها: جنس دستگیره پنجره دوجداره upvc معمولا یا از آلومینیوم یا از پلاستیک می باشد، که البته بعضی از دستگیره هایی که ساخته می شوند از جنس آلومینیوم نامرغوب می باشند.

مهم ترین نکته ای که در هنگام استفاده از پنجره upvc باید در نظر گرفته شود، ارتفاع آن است. زیرا همین ارتفاع در پنجره مانند اهرم عمل می کند و باعث می شود زمانی که از پنجره استفاده شود فشار کمتری به آن وارد شود.

دستگیره هایی که قیمت ارزان تری دارند با توجه به این که تولید کنندگان از وزن و ارتفاع کمتری برخوردارند، این دستگیره ها شکننده تر بوده و امکان دارد زود بشکنند. بهتر است از آلیاژ مرغوب برای تولید پیچ دستگیره استفاده شود تا در هنگام استفاده و نصب آن بر روی پنجره upvc شکسته نشود.

۳: لولا: سش پنجره های upvc تک حالته دارای لولای ۷۵ میلیمتری می باشند، این لولاها وزنی استاندارد حدود ۸۰ گرم را دارند که کاهش وزن آن موجب شکسته شدن لولاها می شود و در نهایت باعث می شود تا به پنجره ها آسیب دیده شود.

۴: جلو قفلی: هرچند که ظاهر این قطعه ساده به نظر می آید اما تاثیر بسیار مهمی در عملکرد و کارایی پنجره دوجداره upvc دارد. وزن استاندارد این جلو قفلی ها حدود ۱۳ گرم می باشد که البته بیشتر ۷ گرمی آن در بازار موجود است و معمولا با توجه به این که دارای وزن کمتری می باشند زود می شکنند.

تامین قطعات

تامین قطعات

یراق الات  از لحاظ بازشوندگی به حالت های زیر تقسیم بندی کنیم :

ثابت

تک حالته

دو حالته

کلنگی

کشویی

آکاردئوی

سایه بانی

فولکس واگنی

سایه بانی

تاشو

فرانسوی T بازشو

پرفیل UPVC : UPVC ماده ی اصلی تشکیل دهنده پنجره یو پی وی سی است و به دلیل ترکیب ان با ماده BPA هیچ گونه ضرری برای انسان نخواهد داشت. برای استحکام بخشیدن به پرفیل UPVC از پرکننده هایی مانند کربنات کلسیم استفاده می کنند.

انواع پرفیل UPVC

پروفیل چارچوب پنجره (Frame)

پروفیل وسط (Mullion)

پروفیل لنگه یا بازشو (Sash)

پروفیل کمکی که به طراحی خاص پنجره بستگی دارند

شیشه: شیشه پنجره دوجداره upvc از کلیدی ترین قسمت ان به شمار می رود و عایق مناسبی در برابر صوت ، حرارت و برودت ،ریزگرد ها و… می باشند. استفاده از شیشه به صورت دو یا چند جداره می تواند سبب صرفه جویی در هزینه ها و انرژی به میزان قابل توجه ای شود.

تامین قطعات

تامین قطعات

انواع شیشه پنجره دوجداره:

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره ساده

شیشه دوجداره رفلکس

شیشه دوجداره سکوریت

شیشه دوجداره لمینت

لاستیک درزبند: یکی از تاثیر گذار ترین قطعات در کیفیت پنجره upvc نوع لاستیک درزبند و نحوه نصب ان می باشد که بخش مهمی از عایق بندی ها توسط این لاستیک صورت می پذیرد.

آب بندی: برای اب بندی پنجره از چسب سیلیکون ماستیک و یا بسته به شرایط و عوامل مختلف از چسب ماستیک استفاده می کنند.در برخی موارد نیز از فوم نیز با توجه به شرایط پنجره و فریم استفاده می کنند.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که در تامین قطعات تنها کیفیت قطعات ، یراق الات و نحوه تولید پنجره های یو پی وی سی توسط شرکت های سازنده ضامن طول عمر و کارایی این محصولات نمی باشد. تعمیر و نگهداری  نقش بسیار مهمی در تامین کیفیت و طول عمر این پنجره ها  دارد و در صورت مشاهد هر گونه ایراد و خرابی ،  تعمیر و رگلاژ پنجره UPVC خود را به تیم های کاری معتبر و با تجربه بسپارید.

راه اندازی کارگاه تولید درب و پنجره upvc