تولید در و پنجره upvc

تولید در و پنجره upvc

نصب و راه اندازی خطوط تولید در و پنجره upvc

تولید در و پنجره upvc : گروه مهندسی و بازرگانی zibogroup با بهره گیری از متخصصین مجرب داخلی و خارجی قادر به راه اندازی خطوط تولید جدید و توسعه خطوط تولید قبلی در حال کار می باشد . کلیه مراحل انجام کار برنامه ریزی شده و بصورت کاملا مهندسی مدیریت و اجرا میگردد.

نصب و راه اندازی صحیح و بدون مشکل ماشین آلات، جهت تولید یکنواخت و عدم توقف در پروسه خط تولید بسیار مهم است.این کار به شما اطمینان خواهد داد که از دستگاه خریداری شده حداکثر بهره برداری را خواهید داشت وهمگام با کاهش زمان تولید، هزینه های تولید نیز کاهش یافته  و حاشیه سود را افزایش میدهد.

تعریف upvc چیست

upvc مخفف کلمات (Unplasticized PolyVinyl Chloride) حالت سخت شده­ ی پلی­وینیل­کلراید است. ۸۵ درصد ترکیب پروفیل­های پنجره upvc از همین ماده تشکیل شده. پس بهتر است نگاه کوتاهی به ساختار و چیستی آن داشته باشیم.

مواد اصلی upvc را نفت خام و نمک طعام تشکیل می­دهد . از نفت خام اتیلن و از نمک، کلر بدست می آید. از طریق پلیمریزاسیون، کلر، اتیلن و وینیل کلرید با هم ترکیب شده و پلی وینیل کلرید یا بصورت خلاصه PVC  بدست می آید که ماده ای پلاستیکی و قابل ارتجاع است. کاربرد این ماده تنها در ساخت درب و پنجره نیست، بلکه در بسیاری از صنایع مانند لوله کشی و حتی دندانپزشکی پر کاربرد است.

تولید در و پنجره upvc

تولید در و پنجره upvc

pvc و upvc چه تفاوت های باهم دارند

احتمالا با توضیح بالا این سوال برایتان ایجاد شده که pvc و upvc چه تفاوتی با هم دارند؟ در پاسخ باید بگوییم upvc از pvc ساخته می‌شود ولی آن را با افزودن ترکیباتی برای ساخت پروفیل بهینه سازی می­کنند. به دلیل این­که پلیمر pvc نسبت به نور و گرما حساس است و با اکسیژن نیز ترکیب می شود و لازم است یک پایدار کننده به آن اضافه شود. به این منظور از پایدار کننده ­های مختلفی استفاده می­شود تا کیفیت pvc در پروسه تولید upvc کاهش پیدا نکند و پس از آن برای افزایش استحکام از پر کننده­هایی مانند کربنات کلسیم استفاده می­شود.

البته هر دو ماده ­ی pvc و upvc با توجه به ویژگی­های خاص خود برای اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می­گیرند، برای مثال pvc به دلیل انعطاف بیشتر در لوله سازی کاربرد دارد و upvc به عنوان پروفیل پنجره کارآمدتر است.

تولید در و پنجره upvc

تولید در و پنجره upvc

تنوع ساخت و مدل های مختلف در و پنجره های upvc

پروفیل UPVC با توجه به ضد ضربه بودن به راحتی قابل خم شدن هستند، از این رو می توان با این نوع پروفیل هر نوع انحنا و قوس دلخواه را اعمال نمود.

پنجره ها به گونه ای طراحی شده اندکه قابلیت نصب توری و پرده کرکره را دارا می باشند.

مزیت های درب و پنجره دو جداره UPVC

برخی از مزایای درب و پنجره های دو جداره UPVC به شرح زیر می باشد

:: صرفه جوئی در مصرف انرژی

:: کاهش آلودگی صوتی

:: مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش

:: حذف اثرات مخرب اشعه UV

:: کاهش آلودگی هوا

:: کاهش تابش سرد

:: هوا بندی کامل

:: تنوع در طرح و نوع بازشوها

:: تقویت مضاعف با استفاده از پروفیل گالوانیزه

:: عدم نیاز به سرویسهای مکرر

:: سهولت در نصب

:: مقاوم در برابر باد، باران، طوفان و …

:: غیر قابل اشتعال

:: قابلیت بازیافت

:: نظافت آسان

:: قابلیت استفاده از روکشهای رنگی

ساخت درب و پنجره های پی وی سی از نوع سخت در سال 1960 در اروپا آغاز شد . با پیشرفت تکنولوژی و افزایش هزینه تولید درب و پنجره های چوبی آهنی و آلومینیومی ، استفاده از این نوع درب و پنجره ها رونق روز افزون یافته است .

سهولت ایجاد تنوع در طرح و رنگ استقامت فیزیکی وپایداری در برابر شرایط جوی متفاوت و همچنین قابلیت باز یافت پی وی سی بکار رفته در ساخت درب و پنجره ، موجب تحولات عمده ای در این صنعت شد . بکارگیری شیشه های دو جداره خاصیت عایق بودن در مقابل صدا و حرارت را در پنجره های uPVC افزایش داده است ، امروزه در کشورهای اروپایی بیش از 70 درصد سهم بازار درب و پنجره متعلق به uPVC است .

تولید در و پنجره upvc

تولید در و پنجره upvc

معرفی اجزای پنجره های upvc

:: قاب و بازشو پنجره از جنس UPVC

:: زهواره UPVC

:: لاستیک درزبندی EPDM

:: پروفیل گالوانیزه

:: شیشه یا پنل

:: یراق آلات

استانداردهای ملی پروفیل درب و پنجره دوجداره

تنها نهادی در کشور که تعیین کننده ی استانداردهای ملی ایران می باشد، موسسه استاندارد و تحقیقات ایران می باشد.

در واقع این موسسه برای ارزیابی کیفیت پروفیل های با مقاومت ضربه ای بالا که در ساخت در و پنجره دوجداره upvc به کار می رود استانداردی را تعریف کرده است که به عنوان مبحث ۶۸۴۰ شناخته شده می باشد.

در کل هدف از این استاندارد سازی یکسازی و تعیین ویژگی های پروفیل های با مقاومت ضربه ای بالا می باشد که در جهت تولید درب و پنجره upvc به کار گرفته می شود.

واژه ها و اصطلاحاتی که در استاندارد ۶۸۴۰ آمده است دارای کاربردهای متفاوتی می باشد که عبارت اند از:

۱- پروفیل: عبارت است از طول ماده اکسترودی با برش عرضی معین و مشخص
۲- پروفیل اصلی: پروفیلی است که برای درب و پنجره upvc استفاده می شود و وظیفه تحمل مقدار بار یا وزن را دارد.
۳- پروفیل ثانویه: پروفیلی مورد استفاده در درب و پنجره ی دوجداره می باشد و وظیفه ی تحمل وزن یا بار را بر عهده ندارد.
۴- سطح قابل دید: هنگامی که در یا پنجره ی یو پی وی سی بسته باشد سطح قسمتی که قابل رویت باشد را سطح قابل دید گویند.
۵- مواد قالب ریزی شده: در تهیه ی پروفیل ها، این موادی که مورد استفاده قرار میگیرد بایستی دارای مشخصات موجود در استاندارد  باشند.

راه اندازی کارگاه تولید درب و پنجره upvc