خط تولید پروفیل درب و پنجره

خط تولید پروفیل یو پی وی سی

خط تولید پروفیل درب و پنجره : در ساخت درو پنجره از جنس UPVC از پروفيل هاي مناسب که داراي غلظت بالاي مواد متشکله هستند استفاده مي شود تا استحکام کافي را داشته باشند.

UPVC بعلت داشتن امتيازات زياد و خاص جاي خود را در بازارهاي جهاني پيدا نمود . در حال حاضر UPVC نسبت به ساير مواد پليمري از امتيازات بالاتري برخوردار بوده ودرصد مصرف بيشتري را به خود اختصاص داده است .

مواد پس از مرحله ميکس به صورت اتوماتيک وارد دستگاههاي اکسترودر مي شود . پس از تنظيم و نصب قالب پروفيل مورد نياز و هم چنين قسمت هاي کاليبراتور و تانک هاي خنک کننده مي بايست دماي سيلندر ودستگاه اکسترودر و قالب به حد معين برسد . اين ميزان دما بسته به نوع سطح مقطع پروفيل متفاوت است که معمولا براي سيلندر بين 165 تا 185 درجه سانتيگراد و براي قالب بين 198 و 202 درجه سانتي گراد ميتواند متغير باشد . دستگاههاي اکسترودر شامل دو عدد مارپيچ با چرخش غير همسو مي باشد که مواد را به صورت يکنواخت از قسمت سيلو به طرف قالب هدايت مي کند .سيلندردستگاه شامل چهار قسمت مي باشد که هر کدام به ترتيب وظيفه پيشگرم کردن مواد ، پلاستيسيته کردن تبديل مواد به شکل خميري خروج گازهاي متصاعد شده و در نهايت شکل گيري پروفيل را به عهده  دارند ، پس از خروج پروفغيل از قسمت کاليبره و تانک هاي خنک کننده اطلاعات مربوط به پروفيل روي آن حک مي شود . در نهايت پروفيل وارد قسمت برش شده در ابعاد 6 متري برش داده و بسته بندي مي گردد .

 

خط تولید پروفیل درب و پنجره

خط تولید پروفیل درب و پنجره

 

 

استانداردهاي توليد و آزمايشگاهی مواد اوليه :

 

براي توليد پروفيل ميتوان از مواد اوليه دست نخورده ، مواد بازيافت شده و مواد قابل بازيافت استفاده نمود. کاربرد اين مواد با توجه به استاندارد کيفيت RAL-GZ 716/1 تحت شرايط و آزمايشات خاصي قابل قبول مي باشد.

کاربرد مجدد مواد با فرمول يکسان توسط همان کارگاهي که قبلاً آنها را توليد کرده در صورتي که به کيفيت پروفيلها صدمه نزنند و عاري از هر گونه مواد نرم کننده و مواد خارجي باشند تحت شرايط خاصي امکان پذير مي باشد.

 

آزمايش های مربوط به خط تولید پروفیل درب و پنجره :

 

1- شکل ظاهري پروفیل:

حين فرآيند توليد انواع سطح مقطع پروفيل، تعداد نمونه هاي مشخصي جهت انجام آزمايشات از توليد اخذ مي گردد. اين نمونه ها پس از بررسي شکل ظاهري بمدت 12 تا 24 ساعت در آزمايشگاه نگهداري شده و سپس مورد تستهاي مختلف طبق استاندارد RAL GZ 716/1 قرار مي گيرد.سطوح خارجي پروفيل ها که در معرض ديد قرار دارند لازم است داراي رنگ سفيد يکنواخت بوده و عاري از هر گونه اجسام خارجي ، حفره ، ترک ، حباب و ساير معايب باشند .

2- مقاومت در برابر ضربه ناشي از سقوط جرم:

(Impact resistance by falling mass at low temperature) در اين آزمايش ابتدا ?? نمونه cm 30 در دستگاه Freezer قرار داده و تا دمايc º 15 به مدت حداقل يکساعت نگهداري مي شوند سپس توسط جرم kg 1 از ارتفاع mm 1500 مورد تست ضربه قرار مي گيرند .  طبق استاندارد RAL   نبايد بيش از 10%  از نمونه ها ( بيش از يک پروفيل ) شکسته شود.

3-  رفتار پس از گرم شدن :

(Behavior after heating) نمونه cm 22 به مدت نيم ساعت در دماي ºc 150 گرم شده سپس در دماي محيط خنک مي گردد و پس از انجام آزمايش نمونه بايد فاقد هر گونه تغيير شکل ظاهري (اعم از چروک، ترک، …) باشد.

 

خط تولید پروفیل درب و پنجره

خط تولید پروفیل درب و پنجره

 

 

 4- تست جرم واحد طول:

نمونه mm 250   با دقت mm 1 اندازه گيري شده و جرم آن با دقت gr 1 سنجيده مي شود. جرم واحد محاسبه شده نبايد کمتر از 10% مقدار اسمي آن طبق استانداردهاي ارائه شده باشد.

5- برگشت حرارت:

 (Heat reversion) سه مقطع پروفيل mm220 انتخاب و با دو خط به فاصله تقريبي mm 200 در دو سمت سطح به صورت عمود بر محور پروفيل نشان گذاري مي شوند. اين نمونه ها پس از نشانه گذاري در کوره با دماي ºc 100 به مدت يکساعت قرار مي گيرد. و پس از خنک شدن در دماي محيط مجدداً نشانه ها اندازه گيري مي شود. براي هر نمونه و هر جفت علامت، ضريب برگشت حرارت به درصد محاسبه مي شود.

طبق استاندارد RAL جهت پروفيلهاي فرعي نبايد درصد اختلاف برگشت حرارت بيش از 3% و براي پروفيلهاي اصلي بيش از 2% باشد. ضمناً براي پروفيلهاي اصلي اختلاف درصد برگشت حرارت بين دو طرف سطح نيز نبايد بيشتر از 0.4 % باشد.

6- تست ابعاد و هندسه پروفيل

ابعاد بيروني و عملي سطح مقطع پروفيلها همچنين ضخامت جداره هاي داخلي و هندسه پروفيل با استفاده از ابزارهاي با دقت زياد،  اندازه گيري و با استانداردهاي ارائه شده مقايسه مي گردد.

7- تست کجي

به منظور اندازه گيري انحراف محور طولي پروفيل، دو نمونه mm 1000 به صورت آينه وار روي يکديگر قرار مي گيرند و با وسيله اندازه گيري دقيق فاصله ايجاد شده در تمام محور طولي دو پروفيل اندازه گيري مي شود. اين انحراف نبايد از mm 1 در کل طول يکمتر تجاوز کند.

8- تست جوش:

سطح مقطع هاي پروفيل پس از مرحله جوش به صورت نمونه در آزمايشگاه تحت تست جوش قرار مي گيرند. بر اساس استاندارد RAL هر يک از اين سطح مقطع ها بايد تحت نيروي مشخصي که محاسبه شده است به مرحله شکست برسند و در صورتيکه زودتر از ميزان نيروي تعريف شده پروفيل شکسته شود محموله توليدي مردود شناخته خواهد شد.

 

خط تولید پروفیل درب و پنجره

خط تولید پروفیل درب و پنجره

 

 

مزايا و خصوصيات پروفیل UPVC

 

1- عايق گرما و سرما

2- مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش: مقاوم در برابر UV و حذف اثرات مخرب آن و متناسب با هر نوع شرايط آب و هوايي

3- عايق صدا: کاهش آلودگي صوتي بين 20 الي 40 دسي بل در استفاده از درب و پنجره هاي

يو پي وي سي  به همراه شيشه دو يا چند جداره.

4- عدم نياز به رنگ آميزي و سرويس هاي مکرر: پروفيل هاي يو پي وي سي نياز به رنگ آميزي ندارند

5- مقاوم در برابر خوردگي و پوسيدگي: در مقابل بسياري از اسيدها و بازها مقاوم است و خورده يا پوسيده نمي شود.

6- صرفه جويي در مصرف انرژي

 

راه اندازی کارگاه تولید درب و پنجره upvc

راه اندازی کارگاه تولید درب و پنجره upvc

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *